Naszą pasją jest budowanie. Dzięki dużej wiedzy i bogatemu doświadczeniu, szybko i sprawnie stawiamy różnorodne, często nietypowe i skomplikowane obiekty.

Założycielami i właścicielami firmy są inżynierowie Rafał Kotarba i Stanisław Ptaszek, którzy przez kilkanaście lat zarządzali największymi budowami w Polsce i za granicą, zdobywając wiedzę i praktykę – teraz z powodzeniem wykorzystywane we własnej firmie budowlanej.

Naszymi głównymi atutami są: fachowość, terminowość wykonywanych robót, a także gotowość do realizacji skomplikowanych i nietypowych konstrukcji budowlanych.

Cieszymy się zaufaniem i wieloletnią, partnerską współpracą z największymi światowymi koncernami budowlanymi, takimi jak: Budimex Dromex, Polimex, Mostostal i Mostostal Warszawa, które cenią jakość dostarczanych przez nas usług, a także umiejętności zawodowe, rzetelność, dyscyplinę i motywację pracowników RoKo.

Zatrudniamy ponad 300 pracowników, z których większość stanowią wykwalifikowani cieśle i zbrojarze pochodzący z południa Polski. Przykładamy bardzo dużą wagę do odpowiedniego doboru załogi, a szczególnie do praktycznej weryfikacji umiejętności zatrudnianych ludzi oraz do ich rozwoju pod okiem doświadczonych majstrów i kierowników.

Nasi pracownicy są wizytówką firmy RoKo, co w połączeniu z profesjonalnym zarządzaniem budową oraz dyscypliną i kulturą pracy, przekłada się to na bardzo dobrą jakość i terminowość wykonywanych robót, a w konsekwencji na satysfakcję i zaufanie naszych klientów.

Nasza firma jako jedna z nielicznych polskich firm eksportujących usługi budowlane, spełnia wymogi dyrektywy UE, delegując pracowników do pracy w krajach UE z polskim ubezpieczeniem.